ETA do Kanady – jak szybko zorganizować?

Wiza do USA vs. rejestracja pobytu w Kanadzie

Ameryka Północna to dla wielu mieszkańców Europy bardzo interesujące miejsce. Ze względu na dzielący ten ląd dystans od Europy, do tej pory nieliczni mogli pozwolić sobie na taką wycieczkę. Dziś jednak ceny biletów samolotowych są coraz niższe, wobec tego podróżowanie staje się zdecydowanie bardziej przystępne. Przed podróżą trzeba wprawdzie załatwić formalności administracyjne.

Wiza do USA

Jeżeli obywatel Polski planuje podróż do Stanów Zjednoczonych, musi najpierw zorganizować wizę. Zagadnienia wizowe są dość dyskusyjne i od dawna wywołują wśród ludzi sporo emocji, nie zawsze pozytywnych. Są zarówno sympatycy, jak również przeciwnicy wiz. Wielu ludzi podkreśla, że jeżeli Polacy zachowywali się odpowiedzialnie i terminowo opuszczali Stany Zjednoczone przed upływem ważności swojego zezwolenia na pobyt w tym samym miejscu, wizy zdołałyby zostać zniesione. Z powodu niedoboru zaufania do Polaków, jednak wizy do Stanów są obowiązkowe i na tę chwilę nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy. Jeżeli komuś przeszkadza proces ubiegania się o wizę i ktoś obawia się rozmowy z konsulem, to rozwiązaniem może być wycieczka do innego kraju Ameryki Północnej. Chodzi naturalnie o Kanadę!

eTA do Kanady

Zachwycająca Kanada, tak ładna i różnorodna pod rozlicznymi względami, zaprasza i zachęca podróżników imponującymi widokami, dziką przyrodą a także powiewem nowoczesności. E-wiza do Kanady to coś innego niż tradycyjna wiza, o którą należy się ubiegać. Kanada e-wiza to po prostu elektroniczna rejestracja swojego pobytu w Kanadzie, całość odbywa się na poświęconej do tego witrynie online. Proces jest nader łatwy i intuicyjny. eTA kanadyjska nie wymaga trudnych przygotowań. Należy przygotować sobie paszport, adres e-mail oraz możliwość zapłacenia za eTA. Zwykle wniosek jest rozpatrywany w przeciągu paru minut. W sporadycznych sytuacjach należy zaczekać nieco dłużej czy też nawet przesłać dodatkowe dokumenty. Są to jednak sytuacje bardzo sporadyczne. Po takiej dawce informacji trzeba po prostu rozpocząć planowanie wyjazdu.

Więcej informacji:
kanada visum beantragen.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *